Kosmetyka dłoni

Kosmetyka

Kosmetyka dłoni

Pozbawiona gruczołów łojowych skóra dłoni wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Na wiosnę dłonie będą potrzebowały starcia śladów zimy, odnowione będą gotowe na pastelowy manicure lub soczyste kolory. W zimę potrzebują mocnej regeneracji i odpowiedniej pielęgnacji z uwagi na ekstremalne warunki: zmienne temperatury, wiatr, mróz. Dłoń jest genialnie skonstruowana i może niemal wszystko.

Jedno tylko naturze nie wyszło najlepiej – bardzo łatwo wysychająca skóra. Płaszcz ochronny, który mamy na dłoniach, nieustannie naruszamy myjąc je czy używając różnych środków chemicznych. Dziś istnieją kosmetyki nie tylko nawilżające, natłuszczające i ochronne, ale też regenerujące, liftingujące i wybielające. Wizyta w Klinice poprzedzona jest dokładną rozmową z klientem, określamy co zrobić, aby dłonie odzyskały właściwy koloryt, elastyczność, napięcie, wrażliwość oraz nawilżenie. Kolejny krok to propozycja postępowania dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości klienta.

Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kremy i trzymać je w torebce, łazience, w pracy, po każdym myciu rąk, smarować starannie dłonie.

Oferta zabiegów na dłonie

Peeling

Delikatny peeling enzymatyczny lub drobnoziarnisty działa rozjaśniająco i wygładza naskórek.

Masaż

Masaż dłoni płynną witaminą A i E, oliwą z oliwek wymieszaną z sokiem z cytryny z wykorzystaniem specjalnych preparatów do masażu dłoni.

 

Dłonie z alabastru

Jesienią i zimą dłonie są dodatkowo narażone na wiatr i chłód, a w pomieszczeniach na działanie suchego powietrza. Dlatego zabiegi, które oferujemy w tym czasie w naszym gabinecie są nastawione na nawilżanie i natłuszczanie.

Przebarwienia

Przebarwienia na skórze rąk rozjaśnią kwasy owocowe lub białe algi. W trakcie zabiegu wykorzystuje się kwasy w silnym stężeniu do 30%.

Maska

Maseczki na dłonie zapewniają szybką regeneracje i są uzupełnieniem kremów. Pomagają przywrócić delikatnej skórze jędrność, odżywiają ją, regenerują i nawilżają. Możemy korzystać z gotowych mieszanek w gabinetach lub spróbować wykorzystać do tego celu siemie lniane, miód, sok z cytryny, banany, płatki owsiane czy avocado.

 

Okłady z parafiny

Dłonie otulamy ciepłą parafiną, owijamy folią i wkładamy do ciepłych rękawic. Po 20 minutach tworzy się skorupka, która po zdjęciu odsłania wyraźnie wygładzoną i odświeżoną skórę.

Nie zapominajmy o paznokciach!

Poza tym, że są ozdobą dłoni, odzwierciedlają kondycję naszego organizmu. Gdy brakuje nam witamin lub minerałów zaniedbania niemal natychmiast odbijają się na wyglądzie i kondycji paznokci.

Strefa wzrostu paznokcia nazywana macierzą jest bogato ukrwiona i unerwiona. Z tego powodu procesy chorobowe rozwijające się w organizmie mogą się ujawniać również w tym miejscu, pod postacią przebarwień, deformacji, zaburzeń wzrostu i osłabienia płytek paznokciowych.

Nasze paznokcie rosną ok. 0,1-0,12 mm dziennie i dlatego wygląd paznokci o długości ok. 1 cm jest odbiciem stanu zdrowia organizmu w ostatnich 3-4 miesiącach. Stosunkowo często za problemy z paznokciami odpowiada niedobór składników odżywczych. W tej sytuacji rozwiązaniem jest urozmaicony jadłospis oraz dieta wzbogacona odpowiednimi suplementami.

Jakie możesz zobaczyć problemy na swoich paznokciach:

Podłużne bruzdy – delikatne bruzdy pojawiają się wraz z wiekem, w miarę starzenia się organizmu. Niekiedy jednak mogą informować o zaburzeniach krążenia, niedoborze żelaza lub są objawem łuszczycy.

Poprzeczne bruzdy – powstają na skutek uszkodzenia macierzy paznokcia, ale może to być również uraz łożyska. W takim przypadku deformacje znikają w miarę wzrostu paznokcia. Poprzeczne bruzdy mogą towarzyszyć infekcjom lub zatruciom, tworzą się też pod wpływem stresu.

Białe plamki na paznokciach – są zupełnie niegroźne, powstają w wyniku drobnych urazów, niekiedy wskazują na niedobór biotyny (witaminy H) albo wapnia.

Łamliwość paznokci – w wielu przypadkach kryje się za tym niedobór składników odżywczych i najlepiej zbadać, czy powodem jest niedobór żelaza, krzemu, wapnia czy może witamin.

Rozwarstwianie paznokci – powodowane działaniem środków czyszczących i chemikaliów, ale jeśli temu towarzyszy również zmiana zabarwienia i pogrubienie płytki należy udać się do dermatologa i zbadać czy może nie mamy czynienia z grzybicą paznokci.

Zgrubiałe paznokcie – winny może być nadmiar krzemu lub wapnia, mogliśmy również doznać urazu lub długotrwałego ucisku (niedopasowane obuwie). Grzybice niestety również może wchodzić w tym przypadku w grę.

Łyżeczkowate paznokcie – są wklęsłe, ich wolny brzeg unosi się do góry. Przyczyną mogą być chemikalia, ale również przebywanie w wilgotnym, ciepłym klimacie, niedobór składników odżywczych (głównie żelaza), choroby tarczycy i zaburzenia krążenia.

Okrągłe ubytki wielkości główki od szpili – świadczy to o niedoborze żelaza. Jeśli pojawiają się licznie i na wszystkich paznokciach to jeden z objawów łuszczycy. Towarzyszy im rogowacenie podpaznokciowe.

Paznokcie w kształcie szkiełka zegarka – uwypuklona płytka paznokciowa, zakrzywiona z przodu lub z boku, wyrastająca poza opuszek palca. Ten kształt jest dziedziczony, ale może też wskazywać na chorobę serca, płuc, oskrzeli, marskość wątroby lub przewlekłe choroby jelit.

Żółtawe lub zielonkawe zabarwienie – podejrzenie pada na grzybicę, szczególnie gdy płytka jest pogrubiała i kruszy się przy obcinaniu . Zmiany grzybicze przybierają żółtawy, zielonkawy lub białawy kolor. Może to być również łuszczyca. Żółtawe zabarwienie paznokci towarzyszy również przewlekłym stanom zapalnym zatok i oskrzeli, ale jest też skutkiem palenia papierosów.

Brązowo-czarne przebarwienia – w wielu przypadkach to konsekwencja urazów i znikają samoistnie. Niekiedy przyczyną jest znamię barwnikowe i wtedy istnieje potrzeba pokazania tego lekarzowi, aby wykluczył nowotwór skóry. Brązowa pręga biegnąca w poprzek paznokcia może wskazywać na chorobę nerek lub bakteryjne zapalenie wsierdzia. Zdarza się, że powstaje bez przyczyny.

Niebieskie zabarwienie (blade, sine) – oznaka anemii lub zaburzeń krążenia.

Potrzebne składniki odżywcze, aby Twoje paznokcie były zdrowe i piękne:

Białko – mięso, ryby, nabiał, soja, warzywa strączkowe, zboża, kasza jaglana.
Biotyna (witamina H)– wytwarzają ją pewne szczepy obecne w naszym jelicie, ale również jedząc wątróbkę, mleko, soję, zarodki pszenicy dostarczamy ją organizmowi.
Cynk– mięso, nabiał, pełnoziarniste produkty zbożowe, jajka, nasiona warzyw strączkowych
Krzem– zielone liście warzyw, zboża, brązowy ryż, zioła lecznicze, takie jak skrzyp polny.
Wapń– mleko, nabiał, brokuły, kapusta, maliny, porzeczki, woda mineralna z tym pierwiastkiem.
Witamina A – mleko, sery, podroby, żółtka jaj, marchew, papryka, morele, szpinak.
Witaminy z grupy B – zboża, orzechy, nasiona, zielone warzywa, nabiał, jaja.
Żelazo – mięso, pełnoziarniste produkty zbożowe, rośliny strączkowe, liściaste warzywa, żelazo najlepiej spożywać w towarzystwie witaminy C, gdyż to powoduje lepszą przyswajanie żelaza w organizmie.

Wszystkie zabiegi